TDK Corporation CGA9N1X7R1V476M230KC
Part No.:
CGA9N1X7R1V476M230KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N1X7R1V476M230KC.pdf
Description:
CAP CER 47UF 35V X7R 2220
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N1X7R1V476M230KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N1X7R1V476M230KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N1X7R1V476M230KC?
Image CGA9N1X7R1V476M230KC
Part Number CGA9N1X7R1V476M230KC
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)