TDK Corporation CGA9N1C0G2J683J230KC
Part No.:
CGA9N1C0G2J683J230KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N1C0G2J683J230KC.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V C0G 2220
Shipping
Inventory:621
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N1C0G2J683J230KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N1C0G2J683J230KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N1C0G2J683J230KC?
Image CGA9N1C0G2J683J230KC
Part Number CGA9N1C0G2J683J230KC
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)