TDK Corporation CGA9N1C0G2J683G230KE
Part No.:
CGA9N1C0G2J683G230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9N1C0G2J683G230KE.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,2220,C0G,6
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9N1C0G2J683G230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9N1C0G2J683G230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9N1C0G2J683G230KE?
Image CGA9N1C0G2J683G230KE
Part Number CGA9N1C0G2J683G230KE
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)