TDK Corporation CGA9M3X7S2A685M200KB
Part No.:
CGA9M3X7S2A685M200KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9M3X7S2A685M200KB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 100V X7S 2220
Product Status:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9M3X7S2A685M200KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9M3X7S2A685M200KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9M3X7S2A685M200KB?
Image CGA9M3X7S2A685M200KB
Part Number CGA9M3X7S2A685M200KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)