TDK Corporation CGA9M2X7R1H475K200KA
Part No.:
CGA9M2X7R1H475K200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9M2X7R1H475K200KA.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 2220
Shipping
Inventory:499
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9M2X7R1H475K200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9M2X7R1H475K200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9M2X7R1H475K200KA?
Image CGA9M2X7R1H475K200KA
Part Number CGA9M2X7R1H475K200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)