TDK Corporation CGA9M1X7T2J334M200KC
Part No.:
CGA9M1X7T2J334M200KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9M1X7T2J334M200KC.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 630V X7T 2220
Shipping
Inventory:282
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9M1X7T2J334M200KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9M1X7T2J334M200KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9M1X7T2J334M200KC?
Image CGA9M1X7T2J334M200KC
Part Number CGA9M1X7T2J334M200KC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)