TDK Corporation CGA9M1X7S3D472M200KA
Part No.:
CGA9M1X7S3D472M200KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9M1X7S3D472M200KA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7S 2220
Shipping
Inventory:543
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.091" (2.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9M1X7S3D472M200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9M1X7S3D472M200KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9M1X7S3D472M200KA?
Image CGA9M1X7S3D472M200KA
Part Number CGA9M1X7S3D472M200KA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)