TDK Corporation CGA9L4X7R2J154M160KA
Part No.:
CGA9L4X7R2J154M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9L4X7R2J154M160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2220
Product Status:
Active
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9L4X7R2J154M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9L4X7R2J154M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9L4X7R2J154M160KA?
Image CGA9L4X7R2J154M160KA
Part Number CGA9L4X7R2J154M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)