TDK Corporation CGA9L3X7R2E334M160KA
Part No.:
CGA9L3X7R2E334M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9L3X7R2E334M160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 250V X7R 2220
Shipping
Inventory:867
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9L3X7R2E334M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9L3X7R2E334M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9L3X7R2E334M160KA?
Image CGA9L3X7R2E334M160KA
Part Number CGA9L3X7R2E334M160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)