TDK Corporation CGA9L2X7R2A684K160KA
Part No.:
CGA9L2X7R2A684K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9L2X7R2A684K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X7R 2220
Shipping
Inventory:938
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9L2X7R2A684K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9L2X7R2A684K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9L2X7R2A684K160KA?
Image CGA9L2X7R2A684K160KA
Part Number CGA9L2X7R2A684K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)