TDK Corporation CGA9L1X7S3A223M160KA
Part No.:
CGA9L1X7S3A223M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA9L1X7S3A223M160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 1KV X7S 2220
Shipping
Inventory:590
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA9L1X7S3A223M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA9L1X7S3A223M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA9L1X7S3A223M160KA?
Image CGA9L1X7S3A223M160KA
Part Number CGA9L1X7S3A223M160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)