TDK Corporation CGA8R4NP02W683J320KA
Part No.:
CGA8R4NP02W683J320KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8R4NP02W683J320KA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 450V NP0 1812
Shipping
Inventory:526
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8R4NP02W683J320KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8R4NP02W683J320KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8R4NP02W683J320KA?
Image CGA8R4NP02W683J320KA
Part Number CGA8R4NP02W683J320KA
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)