TDK Corporation CGA8R4NP02J473J320KA
Part No.:
CGA8R4NP02J473J320KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8R4NP02J473J320KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V NP0 1812
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8R4NP02J473J320KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8R4NP02J473J320KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8R4NP02J473J320KA?
Image CGA8R4NP02J473J320KA
Part Number CGA8R4NP02J473J320KA
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)