TDK Corporation CGA8R4C0G2W683J320KA
Part No.:
CGA8R4C0G2W683J320KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8R4C0G2W683J320KA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 450V C0G 1812
Shipping
Inventory:500
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.138" (3.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8R4C0G2W683J320KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8R4C0G2W683J320KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8R4C0G2W683J320KA?
Image CGA8R4C0G2W683J320KA
Part Number CGA8R4C0G2W683J320KA
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.138" (3.50mm)