CGA8R4C0G2J333J200KA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA8R4C0G2J333J200KA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Capacitance | 0.033 µF |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 630V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.138" (3.50mm) |