TDK Corporation CGA8Q3X7R1E156M280KB
Part No.:
CGA8Q3X7R1E156M280KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8Q3X7R1E156M280KB.pdf
Description:
CAP CER 15UF 25V X7R 1812
Shipping
Inventory:521
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8Q3X7R1E156M280KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8Q3X7R1E156M280KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8Q3X7R1E156M280KB?
Image CGA8Q3X7R1E156M280KB
Part Number CGA8Q3X7R1E156M280KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.122" (3.10mm)