TDK Corporation CGA8P4C0G2J153J250KA
Part No.:
CGA8P4C0G2J153J250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8P4C0G2J153J250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1812
Shipping
Inventory:519
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8P4C0G2J153J250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8P4C0G2J153J250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8P4C0G2J153J250KA?
Image CGA8P4C0G2J153J250KA
Part Number CGA8P4C0G2J153J250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)