TDK Corporation CGA8P3X7T2E105M250KE
Part No.:
CGA8P3X7T2E105M250KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8P3X7T2E105M250KE.pdf
Description:
CAP CER 1UF 250V X7T 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8P3X7T2E105M250KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8P3X7T2E105M250KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8P3X7T2E105M250KE?
Image CGA8P3X7T2E105M250KE
Part Number CGA8P3X7T2E105M250KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)