TDK Corporation CGA8P2NP01H154J250KA
Part No.:
CGA8P2NP01H154J250KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8P2NP01H154J250KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 50V NP0 1812
Shipping
Inventory:137
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8P2NP01H154J250KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8P2NP01H154J250KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8P2NP01H154J250KA?
Image CGA8P2NP01H154J250KA
Part Number CGA8P2NP01H154J250KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)