TDK Corporation CGA8P1X7R1C336M250KC
Part No.:
CGA8P1X7R1C336M250KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8P1X7R1C336M250KC.pdf
Description:
CAP CER 33UF 16V X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8P1X7R1C336M250KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8P1X7R1C336M250KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8P1X7R1C336M250KC?
Image CGA8P1X7R1C336M250KC
Part Number CGA8P1X7R1C336M250KC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)