TDK Corporation CGA8P1C0G3F331K250KE
Part No.:
CGA8P1C0G3F331K250KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8P1C0G3F331K250KE.pdf
Description:
CAP CER 330PF 3KV C0G 1812
Shipping
Inventory:835
Product Status:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8P1C0G3F331K250KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8P1C0G3F331K250KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8P1C0G3F331K250KE?
Image CGA8P1C0G3F331K250KE
Part Number CGA8P1C0G3F331K250KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 330 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)