TDK Corporation CGA8N4X7T2W474K230KE
Part No.:
CGA8N4X7T2W474K230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N4X7T2W474K230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 450V X7T 1812
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N4X7T2W474K230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N4X7T2W474K230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N4X7T2W474K230KE?
Image CGA8N4X7T2W474K230KE
Part Number CGA8N4X7T2W474K230KE
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)