TDK Corporation CGA8N4C0G2E683J230KN
Part No.:
CGA8N4C0G2E683J230KN
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N4C0G2E683J230KN.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 250V C0G 1812
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N4C0G2E683J230KN on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N4C0G2E683J230KN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N4C0G2E683J230KN?
Image CGA8N4C0G2E683J230KN
Part Number CGA8N4C0G2E683J230KN
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)