TDK Corporation CGA8N3X7S2A475M230KB
Part No.:
CGA8N3X7S2A475M230KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N3X7S2A475M230KB.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N3X7S2A475M230KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N3X7S2A475M230KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N3X7S2A475M230KB?
Image CGA8N3X7S2A475M230KB
Part Number CGA8N3X7S2A475M230KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)