TDK Corporation CGA8N3X7R2E474M230KE
Part No.:
CGA8N3X7R2E474M230KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N3X7R2E474M230KE.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Shipping
Inventory:895
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N3X7R2E474M230KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N3X7R2E474M230KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N3X7R2E474M230KE?
Image CGA8N3X7R2E474M230KE
Part Number CGA8N3X7R2E474M230KE
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)