TDK Corporation CGA8N3X7R2E474K230KA
Part No.:
CGA8N3X7R2E474K230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N3X7R2E474K230KA.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N3X7R2E474K230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N3X7R2E474K230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N3X7R2E474K230KA?
Image CGA8N3X7R2E474K230KA
Part Number CGA8N3X7R2E474K230KA
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)