TDK Corporation CGA8N3X7R1C226M230KB
Part No.:
CGA8N3X7R1C226M230KB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N3X7R1C226M230KB.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N3X7R1C226M230KB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N3X7R1C226M230KB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N3X7R1C226M230KB?
Image CGA8N3X7R1C226M230KB
Part Number CGA8N3X7R1C226M230KB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)