TDK Corporation CGA8N2X7R2A225M230KA
Part No.:
CGA8N2X7R2A225M230KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8N2X7R2A225M230KA.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8N2X7R2A225M230KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8N2X7R2A225M230KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8N2X7R2A225M230KA?
Image CGA8N2X7R2A225M230KA
Part Number CGA8N2X7R2A225M230KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)