TDK Corporation CGA8M4C0G2J333J200KE
Part No.:
CGA8M4C0G2J333J200KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M4C0G2J333J200KE.pdf
Description:
CAP CER .033UF 630V C0G/NP0 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.091" (2.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M4C0G2J333J200KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M4C0G2J333J200KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M4C0G2J333J200KE?
Image CGA8M4C0G2J333J200KE
Part Number CGA8M4C0G2J333J200KE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)