TDK Corporation CGA8M4C0G2J333J200KA
Part No.:
CGA8M4C0G2J333J200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M4C0G2J333J200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V NP0 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M4C0G2J333J200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M4C0G2J333J200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M4C0G2J333J200KA?
Image CGA8M4C0G2J333J200KA
Part Number CGA8M4C0G2J333J200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)