TDK Corporation CGA8M2X7R1H335K200KA
Part No.:
CGA8M2X7R1H335K200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M2X7R1H335K200KA.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M2X7R1H335K200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M2X7R1H335K200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M2X7R1H335K200KA?
Image CGA8M2X7R1H335K200KA
Part Number CGA8M2X7R1H335K200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)