TDK Corporation CGA8M2C0G2A473J200KA
Part No.:
CGA8M2C0G2A473J200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M2C0G2A473J200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1812
Shipping
Inventory:688
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M2C0G2A473J200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M2C0G2A473J200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M2C0G2A473J200KA?
Image CGA8M2C0G2A473J200KA
Part Number CGA8M2C0G2A473J200KA
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)