TDK Corporation CGA8M2C0G1H104J200KA
Part No.:
CGA8M2C0G1H104J200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M2C0G1H104J200KA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V C0G 1812
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M2C0G1H104J200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M2C0G1H104J200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M2C0G1H104J200KA?
Image CGA8M2C0G1H104J200KA
Part Number CGA8M2C0G1H104J200KA
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)