TDK Corporation CGA8M1X7T2J224M200KE
Part No.:
CGA8M1X7T2J224M200KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M1X7T2J224M200KE.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.091" (2.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M1X7T2J224M200KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M1X7T2J224M200KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M1X7T2J224M200KE?
Image CGA8M1X7T2J224M200KE
Part Number CGA8M1X7T2J224M200KE
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)