TDK Corporation CGA8M1X7T2J224M200KC
Part No.:
CGA8M1X7T2J224M200KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M1X7T2J224M200KC.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M1X7T2J224M200KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M1X7T2J224M200KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M1X7T2J224M200KC?
Image CGA8M1X7T2J224M200KC
Part Number CGA8M1X7T2J224M200KC
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)