TDK Corporation CGA8M1X7R3A103M200KA
Part No.:
CGA8M1X7R3A103M200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8M1X7R3A103M200KA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1812
Shipping
Inventory:230
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8M1X7R3A103M200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8M1X7R3A103M200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8M1X7R3A103M200KA?
Image CGA8M1X7R3A103M200KA
Part Number CGA8M1X7R3A103M200KA
Product Status Active
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)