TDK Corporation CGA8L4C0G2J822J160KA
Part No.:
CGA8L4C0G2J822J160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L4C0G2J822J160KA.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 630V C0G 1812
Shipping
Inventory:920
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L4C0G2J822J160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L4C0G2J822J160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L4C0G2J822J160KA?
Image CGA8L4C0G2J822J160KA
Part Number CGA8L4C0G2J822J160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)