TDK Corporation CGA8L3X7T2E684K160KA
Part No.:
CGA8L3X7T2E684K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L3X7T2E684K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 250V X7T 1812
Shipping
Inventory:627
Product Status:
Active
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L3X7T2E684K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L3X7T2E684K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L3X7T2E684K160KA?
Image CGA8L3X7T2E684K160KA
Part Number CGA8L3X7T2E684K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)