TDK Corporation CGA8L3X7R2E154K160KA
Part No.:
CGA8L3X7R2E154K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L3X7R2E154K160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L3X7R2E154K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L3X7R2E154K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L3X7R2E154K160KA?
Image CGA8L3X7R2E154K160KA
Part Number CGA8L3X7R2E154K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)