TDK Corporation CGA8L3C0G2E223J160KA
Part No.:
CGA8L3C0G2E223J160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L3C0G2E223J160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L3C0G2E223J160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L3C0G2E223J160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L3C0G2E223J160KA?
Image CGA8L3C0G2E223J160KA
Part Number CGA8L3C0G2E223J160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)