TDK Corporation CGA8L2X7R1H225K160KA
Part No.:
CGA8L2X7R1H225K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L2X7R1H225K160KA.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1812
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L2X7R1H225K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L2X7R1H225K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L2X7R1H225K160KA?
Image CGA8L2X7R1H225K160KA
Part Number CGA8L2X7R1H225K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)