TDK Corporation CGA8L2X7R1E475M160KA
Part No.:
CGA8L2X7R1E475M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L2X7R1E475M160KA.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L2X7R1E475M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L2X7R1E475M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L2X7R1E475M160KA?
Image CGA8L2X7R1E475M160KA
Part Number CGA8L2X7R1E475M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)