TDK Corporation CGA8L2C0G1H473J160KA
Part No.:
CGA8L2C0G1H473J160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L2C0G1H473J160KA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V C0G 1812
Shipping
Inventory:925
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L2C0G1H473J160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L2C0G1H473J160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L2C0G1H473J160KA?
Image CGA8L2C0G1H473J160KA
Part Number CGA8L2C0G1H473J160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)