TDK Corporation CGA8L1X7T2J154K160KC
Part No.:
CGA8L1X7T2J154K160KC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L1X7T2J154K160KC.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1812
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L1X7T2J154K160KC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L1X7T2J154K160KC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L1X7T2J154K160KC?
Image CGA8L1X7T2J154K160KC
Part Number CGA8L1X7T2J154K160KC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)