TDK Corporation CGA8L1X7S3D222K160KA
Part No.:
CGA8L1X7S3D222K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L1X7S3D222K160KA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7S 1812
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L1X7S3D222K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L1X7S3D222K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L1X7S3D222K160KA?
Image CGA8L1X7S3D222K160KA
Part Number CGA8L1X7S3D222K160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)