TDK Corporation CGA8L1X7S3A103M160KA
Part No.:
CGA8L1X7S3A103M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L1X7S3A103M160KA.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7S 1812
Shipping
Inventory:942
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L1X7S3A103M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L1X7S3A103M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L1X7S3A103M160KA?
Image CGA8L1X7S3A103M160KA
Part Number CGA8L1X7S3A103M160KA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 10000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)