TDK Corporation CGA8L1X7R3A472K160KA
Part No.:
CGA8L1X7R3A472K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L1X7R3A472K160KA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1812
Shipping
Inventory:949
Product Status:
Active
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L1X7R3A472K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L1X7R3A472K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L1X7R3A472K160KA?
Image CGA8L1X7R3A472K160KA
Part Number CGA8L1X7R3A472K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)