TDK Corporation CGA8L1C0G3F121K160KA
Part No.:
CGA8L1C0G3F121K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8L1C0G3F121K160KA.pdf
Description:
CAP CER 120PF 3KV C0G 1812
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8L1C0G3F121K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8L1C0G3F121K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8L1C0G3F121K160KA?
Image CGA8L1C0G3F121K160KA
Part Number CGA8L1C0G3F121K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 120 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)