TDK Corporation CGA8K1X7R3D222M130KE
Part No.:
CGA8K1X7R3D222M130KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8K1X7R3D222M130KE.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8K1X7R3D222M130KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8K1X7R3D222M130KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8K1X7R3D222M130KE?
Image CGA8K1X7R3D222M130KE
Part Number CGA8K1X7R3D222M130KE
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)