TDK Corporation CGA8K1X7R3D222K130KA
Part No.:
CGA8K1X7R3D222K130KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA8K1X7R3D222K130KA.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1812
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA8K1X7R3D222K130KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA8K1X7R3D222K130KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA8K1X7R3D222K130KA?
Image CGA8K1X7R3D222K130KA
Part Number CGA8K1X7R3D222K130KA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)